Aanleiding voor het onderzoek was een tip van een lerares die zich ernstig zorgen maakt over haar steeds groter wordend takenpakket, Ik moet op zes verschillende niveaus lesgeven in één klas. Ik heb 28 leerlingen, waarvan meerdere die specifieke zorg en aandacht nodig hebben.”
In de uitzending van 10 januari kwam het onderzoek aan de orde. De uitzending riep veel reacties op en leidde tot Kamervragen.
Ervaringen van ouders welkom
Het onderzoek loopt nog steeds door. Aan het einde van de uitzending deed De Monitor een oproep aan ouders om hun ervaringen te blijven melden. Het is belangrijk dat het onderzoek van De Monitor ook ervaringen meeneemt van ouders van kinderen die extra zorg nodig hebben. Meer over het onderzoek en hoe u uw ervaringen kunt melden, leest u hier: Het onderzoek in twee minuten
Uitzending Werkdruk leerkrachten basisonderwijs nog hoger geworden