Gezinnen worden bestraft in plaats van geholpen
Een kind thuis houden kan verstandig zijn. Namelijk als het kind zelf of iemand anders in het gezin een kwetsbare gezondheid heeft, waarbij een besmetting met corona levensbedreigend kan zijn. Al maanden geleden hebben de onderwijspartijen – minister, scholen, sectororganisaties en Leerplicht – afgesproken dat deze risicogezinnen geholpen moeten worden in plaats van bestraft. Uit meldingen die bij Ieder(in) en Ouders & Onderwijs binnenkomen, blijkt dat er nog steeds veel ouders in de problemen komen, in strijd met de gemaakte afspraken
Onbegrip
Ouders melden dat ze op onbegrip stuiten bij scholen en dat het nog steeds gebeurt dat er een leerplichtambtenaar wordt ingeschakeld en dat er wordt gedreigd met Veilig Thuis-meldingen. Verder ontberen ouders goede informatie om te kunnen inschatten of hun kind al dan niet naar school kan. Ook maken ze zich veel zorgen over het uitblijven van maatregelen om de luchtkwaliteit op school te verbeteren.
Ieder(in) heeft een notitie naar de betrokken onderwijspartijen gestuurd met de oproep om bovenstaande problemen met spoed te verhelpen en om ervoor te zorgen dat eerder gemaakte afspraken ook worden nagekomen.
Hieronder kun je de notitie downloaden.